• Wpisów: 97
 • Średnio co: 35 dni
 • Ostatni wpis: 2 lata temu, 19:58
 • Licznik odwiedzin: 49 885 / 3494 dni
 
arkaszka
 
71Arecki: Filmu „Rwers” nie oglądałem, ale wierzę, w skokowy wztost poziomu polskiej SZTUKI filmowej, co oznajmiono nam po festiwalu w Gdyni.
Jako osoba wywodząca się z rodziny poszkodowanej przez „komunizm” nie do końca jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować „rewersy” – przytoczone przez Gospodarza w dzisiejszym wpisie. Tak naprawdę , klimatyzacja.vaax.pl/        
to razi mnie takie pośpieszne układanie tamtych czasów. Jeden komentator wynajdzie trochę pozytywów, złagodzi negatywy i mamy jedną ze sztucznych układanek. Inne „układanki” , można bez końca cyzelować, zależnie od „świeżych” skojarzeń…
Tytułowe „rewersy”, to fałszywka, która jest hipotetycznymi, ,sztucznie założonymi, alternatywnymi wariantami, bądź interpretacjami tamtej, polskiej rzezczywistośći. Podkładając „czarny” wymyślony „rewers” można wszystko pokazać w świetle, jakie ię aktualnie czuje, jakie może „chwycić” widzów za serce, a nawet rozum.
W moim przekonaniu, klimatyzacja.dbv.pl        
opis tamtej rzeczywistości , w którym pokazuje się antykomunistyczną postawę społeczeństwa, koniunkturalne zapisywanie się do PZPR, etc./vide-wpis Gospodarza/- jest oczywistym, życiem tamtych Polaków w warunkach konspiracji. Dookoła sztuczny , ułomny świat, za wschodnią granicą Wielki Brak, który do roku 1968, nie pozostawiał złudzeń z charaklterem swojego braterstwa, naród „przygrywa ” zachowania sprzeczne z jego prawdziwymi przekonaniami, które pozwalają jemu w miarę bezpiecznie przetrwać,- czy nie są to zachowania z warunków okupacji.
Z kolei, hipotetyczny „rewers” z redukcją naszego obszaru do np. Księstwa Warszawskiego, jest tyle samo wart, co wieszczenie Polski od morza do morza.
Proste www.jky.pl/wizytowki/klimatyzacja/index.php    
,jednoznaczne dedukowanie alternatywnych dziejów Historii, jest odnajdywaniem rozwiązań sztucznych, jednych z wielu, zależnie od ilości „twórczych” analityków.Równoważenie rzeczywistej Historii, sztucznymi wariantami, których może być wiele- jest prostą manipulacją.
Mieszkańcy byłego NRD-owa, do dziś nie mogą odnaleźć się po tamtym systemie, pomimo nieprawdopodobnie silnego wsparcia ze strony RFN , po uzyskaniu niepodległości. Im zapewne też można podorabiać różne „rewersy”, ale Historia od teho się nie zmieni.
1. Oto w Polsce dominuje wersja polityki historycznej PiS i IPN, a jest to legenda czarna – dlaczego czarna? wiadomo! – i niewielu przełamuje ten schemat zagłuszający wszelki głos rozsądku. Pomijam bzdurność i szkodliwość tej legendy, ale przeraża mnie ta dominacja. klimatyzacja.wf2.pl        
Oczywiście starzy liberałowie (od Friedmana), Łagowski i Walicki, nie mogą się w tej sprawie mylić. Ale czy oprócz nich niezdominowani są jeszcze tylko twórcy filmu “Rewers”? No i Pan. I ja gdzieś daleko. Nikt więcej już samodzielnie i zdrowo nie myśli? Czy w szkołach dzieci uczy się o okupacji sowieckiej i o negatywnym od góry do dołu bilansie objęcia władzy przez komunistów? Czy rzeczywiście tak jest, że Polacy temu fałszowi się poddają, zatem spadnie na nich niechybna kara, klimatyzacje.host77.pl/        
o czym jesteśmy przekonani my, którzy nie wierzymy we wstawiennictwo NMP, Pani Jasnogórskiej i Królowej Polski? Jeśli tak, to ja na emigracji i moi potomkowie nie będziemy uczestniczyć w tej tragicznej farsie.

Oczywiście mogę sobie wyobrazić skutki tej i wielu innych legend, którym Polacy z taką łatowścią ulegają. Mogę argumentować, że jest to cześć dziedzictwa PRL. A po części jeszcze wcześniejszych okresów, bo te legendy są wpisane w polską kulturę. Zaś po stronie kosztów za PRL jest właśnie ta chłonność, nieposkromiony apetyt na czarną legendę. Co jak wpłynęło na Polaków, ile winy za tę chłonność przypisać PRL-owi? Tego nie rozwikła nikt. Ale ustalić, czym był PRL nie jest wcale tak trudno. Wystarczy zatrudnić jednego czy dwóch historyków z Oxfordu i porównają z innymi reżimami i z innymi krajami demoludów. Tak czy owak, może będę się trzymał z dala od tych legend i niechybnej kary za nie, zanim ta afera się nie wyjaśni.

2. I o tym jestem przekonany, że muszę wkrótce obejrzeć film “Rewers”. Może uda mi się ściągnąć z sieci do obejrzenia w weekend.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Ale z drugiej Mańki przy całym ubóstwie polskiego kina, monotonii pomysłów i obsad, problemach materialnych i niewłasciwej promocji jednych, aprzesadnej drugich etc..z naszym kinem jest wg.mnie zncznie lepiej niźli z wieloma innymi w wielu krajach. Owszem mamy mnóstwo swoich problemów, kitów, silenia się na oryginalność, i inne, niemniej naszym jeszcze chce się grać i tworzyć mając na względzie widza nie tylko jego relaks. Oczywiście nie tylo u nas, ale nie jest z tym tak źle. Natomiast za dużo powstaje chyba filmów zaangażowanych, to jeszcze dobrze, ale na siłę robionych pod oczekiwania pewnej grupy widzów, polityków, kinomanów, w ramach przeciwieństwsa do innych filmów co daje efekt fatalny dla mnie, aczkolwiek przynajmniej nie robą na siłę dla wszystkich,c hoć czynie?hm..
   
 •  
   
  Oglądałem, nie powiem i przy stanie aszego kina i dość obiektywnie, tzn.starając się, film dobry,a le czy warty oglądania wiecej niż raz, czy to tędy droga? nie wiem i chyba nie dla mnie; w ogóle na większość filmów opowiadających o tamtej rzeczywistości także patrzę z bardzo mieszanymi a nierzadko negatywnymi odczuciami z podobnych i innych powodów.O różyczce mam znacznie gorsze zdanie niż zw.większość wypowiadających się,c hoć obsada i szkc z wysokiej półki.