• Wpisów: 97
  • Średnio co: 35 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 19:58
  • Licznik odwiedzin: 49 885 / 3494 dni
 
arkaszka
 
71Arecki: 320 rodziców grodzieńskiej szkoły nr 36 na ręce ministra edukacji przekazało list otwarty, w którym sprzeciwiają się zarządzeniu białoruskich władz. Zmiana w Kodeksie Edukacji wpłynie na pracę w sumie czterech szkół - dwóch z językiem polskim: w Grodnie i Wołkowysku oraz dwóch, w których dzieci nauczane są po litewsku.

Telewizja Biełsat podaje, ze Ministerstwo Edukacji zdecydowało o zwiększeniu liczby przedmiotów wykładanych w języku rosyjskim oraz obowiązku zdawania egzaminów właśnie w tym języku. Z kolei władze lokalne będą mogły zdecydować o rozszerzeniu listy przedmiotów wykładanych w języku państwowym. Rodzice uczniów twierdzą, że takie działanie otwiera drogę do pełnej rusyfikacji polskich szkół.

wp
Resort edukacji, po otrzymaniu listu otwartego protestujących rodziców, zorganizował spotkanie z naczelnikiem wydziału edukacji podstawowej i średniej. Iryna Karżowa, według relacji obecnych, miała powtarzać, że "tak zdecydowało państwo, a wszyscy są równi wobec państwa".
22a2    nolvadexpcttamoxifen.soup.io/
22a4    celadrincaps.soup.io/
22a1    prinvil.soup.io/
   cghyy.wikeo.be/
   meridia.soup.io/

Według Andrzeja Poczobuta, działacza Związku Polaków na Białorusi, prezydent Aleksandr Łukaszenka chce ograniczyć nauczanie w językach mniejszości w jeszcze jeden sposób. Celowo zmniejszają liczbę I klas w polskich szkołach. To oznacza, że brakuje miejsc dla uczniów, których rodzice chcą, aby ich dzieci uczyły się po polsku.

Nie możesz dodać komentarza.