• Wpisów: 97
  • Średnio co: 35 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 19:58
  • Licznik odwiedzin: 49 885 / 3494 dni
 
arkaszka
 
71Arecki: ymczasem szwedzka telewizja SVT podała, cytując źródła policyjne, że w uprowadzonej ciężarówce znaleziono materiały wybuchowe użyte w ataku w centrum Sztokholmu. Miała być to bomba domowej roboty. która nie wybuchła. Wcześniej SVT poinformowała o znalezieniu torby z materiałami wybuchowymi.

wp
Szef szwedzkiej policji powiedział z kolei innej stacji telewizyjnej, że nie może potwierdzić informacji o znalezieniu w ciężarówce materiałów wybuchowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Atak w Sztokholmie. Świat reaguje na tragedię. "Wyrazy współczucia"

W nocy sześciu z 15 rannych w zamachu osób, opuściło szpital. Premier Szwecji Stefan Lofven, pozostanie w Sztokholmie i nie weźmie udziału w rozpoczynającym się dzisiaj w Goeteborgu kongresie partii Socjaldemokratycznej.

W piątek wieczorem policja potwierdziła informację o zatrzymaniu pierwszego z poszukiwanych mężczyzny, "który jest podobny do wizerunku osoby ze zdjęcia". Chodzi o opublikowaną wcześniej fotografię mężczyzny w ciemnym kapturze, który miał mieć związek z uprowadzeniem ciężarówki. Do ujęcia mężczyzny doszło w jednym ze sklepów w miejscowości Marsta na północ od Sztokholmu.

wp
Szwedzka służba kontrwywiadu SAPO przekazała, że nie miała żadnych informacji o bezpośrednim zagrożeniu terrorystycznym.

Wzmocnione kontrole

Użyta do ataku ciężarówka, należąca do browaru Spendrups, została wcześniej skradziona podczas dostawy towaru do restauracji. Pojazd przejechał wiele metrów po wyłączonej z ruchu samochodowego ulicy, potrącając i rozjeżdżając przechodniów. Na koniec uderzył w dom towarowy Ahlens. Wtedy ciężarówka się zapaliła, a z budynku zaczęły wydobywać się kłęby dymu

Świadkowie opowiadali, że po ataku zapanowały chaos i panika; ludzie w popłochu opuszczali rejon Drottninggatan. Telewizja publiczna STV podała informację, że w okolicy słychać było strzały, ale policja tego nie potwierdziła.
No to trzy pokojowa cela, telewizor, internet, siłownia,wyjścia na kort, basen,sława, rozgłos, jakaś biografia czy na jej podstawie film .......doskonałe jedzenie, za parę lat wyjdzie jako zresocjalizowany, dostanie za darmo mircette.soup.io/
elorlistat.soup.io/
anafranilus.soup.io/
mieszkanie i pensje ......to przecież Szwecja..
Szwecja wzmocniła kontrole graniczne w następstwie piątkowego zamachu. W piątkowy wieczór premier Loefven powiedział, że cały naród jest zjednoczony w "żalu i gniewie" po ataku. Podkreslił też, że nienawiść nie wygra z wartościami wyznawanymi przez szwedzki naród.
To rząd Szwecji wzbogacił kulturowo swój kraj brawa. Rządy krajów Europy będą odpowiedzialne za śmierć swoich obywateli. Będzie wiecej ofiar. Panie Kaczyński nie pozwól na to przecież Ty nie Tusk.
- Tego rodzaju działania nigdy się nie powiodą - powiedział. - Nasze przesłanie jest zawsze jednoznaczne: nie pokonacie nas, nie będziecie nami rządzić, nigdy, przenigdy nie wygracie - dodał premier Szwecji.

Nie możesz dodać komentarza.